Про виплату пенсії пенсіонеру, який уклав цивільно-правовий договір


Я – пенсіонерка, уклала цивільно-правовий договір з банком на виконання робіт з оплатою не помісячно, а за фактично надані послуги. Чи будуть мені платити пенсію і здійснювати перерахунки як непрацюючим пенсіонерам?

Зайнятість населення забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом. До зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств).

Початок зайнятості особи обчислюється з дня працевлаштування за наймом на умовах трудового договору (контракту), укладення цивільно-правового договору щодо виконання робіт (надання послуг), тощо.

З огляду на зазначене, пенсіонер належить до категорії працюючих протягом періодів дії, зокрема, договорів цивільно-правового характеру, незалежно від сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

ПФУ