...
Реєструйся

Професійно-технічне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни


Кабінет Міністрів України затвердив Порядок реалізації експериментального проєкту з організації навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Таке рішення було прийняте на засіданні уряду 15 вересня 2023 року.

«В умовах повномасштабної війни одним із найважливіших завдань держави є захист учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, яку було отримано внаслідок війни. Крім надання соціальних гарантій цим категоріям українців, ми маємо максимально сприяти їхній адаптації та переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Тому прийняте Урядом рішення спрямоване на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також сприятиме подальшому працевлаштуванню саме ветеранів та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни», — пояснила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Практиканти — здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємстві — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Згідно із затвердженим порядком, зазначені категорії громадян зможуть проходити, як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку, а також підвищити професійну кваліфікацію. Вони матимуть змогу самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації з переліку, який буде сформовано Державним центром зайнятості (ДЦЗ) і розміщено на його сайті. Там же буде представлено і інформацію про старт та тривалість тієї чи іншої програми.

 

Здобувачі освіти також можуть самостійно обрати місця професійного навчання із переліку закладів освіти, який також буде розміщено на сайті ДЦЗ.

Інструктаж, навчання, стажування при працевлаштуванні, виробнича практика: як їх оформити, організувати та правильно провести — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Порядком передбачено здобувачам освіти, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку та надання місця проживання у період навчання.

Фінансування професійного навчання та пов’язаних із ним витрат під час реалізації експериментального проєкту здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Оформлення практикантів: які дії підприємства — бази практики? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Координаторами експериментального проєкту є Мінекономіки та Державний центр зайнятості.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Джерело: МІНЕКОНОМІКИ

Онлайн-семінар «Трудові відносини у роботодавця – ФОП»

Матеріали до теми


Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Ухвалена ініціатива Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців ...
У Комітеті з питань соціальної політики відбулося обговорення стану адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС
Повідомляємо, що 9 квітня 2024 року під головуванням заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту ...