...
Реєструйся

Проставлення апостилю — які документи потрібні для отримання послуги


У Мін’юсті роз’яснили особливості отримання послуги проставлення апостилю. Для чого потрібен апостиль? Ця послуга є необхідною при використанні офіційних документів за кордоном, оскільки часто вони потребують підтвердження. Такий спеціальний штамп надає юридичну силу документам на території країн, які приєдналися до Гаазької конвенції, спрощуючи процес їх міжнародного визнання та усуваючи необхідність додаткової легалізації.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Де можна отримати?

Зробити цю правову процедуру можна у структурних підрозділах Мін’юсту. До слова, повноваження на проведення апостилювання мають не лише фахівці відділів державної реєстрації актів цивільного стану, а й нотаріуси (крім випадку витребування (отримання) документів про державну реєстрацію актів цивільного стану та проставлення на такому документі апостилю).

Які документи потрібні особі для отримання послуги?

Оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку. Документ про оплату послуги з проставлення апостилю або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копію, засвідчену в установленому порядку. Заяву для отримання послуги та документ, що посвідчує особу.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Що потрібно з’ясувати фахівцю, щоб надати особі послугу?

Справжність підпису та якість, в якій виступала особа, що підписала документ, а також справжність відбитків печатки та/або штампа, проставлених на документах.

Які строки розгляду документів для проставлення апостилю?

Проставлення апостилю, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.

Строк може бути продовжено до 20 робочих днів – у разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Які документи в Україні не апостилюють і чому — пояснює Мін’юст
Для офіційного визнання виданих в Україні документів дійсними в інших державах потрібне їх міжнародне підтвердження. Найпоширенішим та найпростішим способом на ...
Нечітка печатка в трудовій — чи є підстава для занепокоєння?
Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України ...