Реєструйся

Проєкт Держбюджету-2023 схвалено до другого читання


31 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік» до другого читання.

«Проєкт Державного бюджету України на 2023 рік розробив Мінфін до розгляду парламентарями у другому читанні з урахуванням пропозицій народних депутатів і скоригованих макропоказників. Незмінним залишився загальний ресурс на національну безпеку і оборону — 1 трлн 141,1 млрд грн, або 18,2 % ВВП. Прогнозований дефіцит держбюджету 2023 року становить понад 20 % ВВП. Мінфін продовжує роботу над залученням міжнародної допомоги від ЄС, США, МВФ та інших наших надійних партнерів для покриття дефіциту», — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

У схваленому законопроєкті Уряд врахував скоригований прогноз зростання ВВП на 2023 рік до 3,2 % (замість попереднього прогнозу в 4,6 %) з урахуванням збереження високих безпекових ризиків, а також ризиків продовження атак на об’єкти енергетичної системи України й інші об’єкти критичної інфраструктури України.

Натомість прогноз інфляції зменшився з 30 % до 28 %.

Завдяки скоригованим макропоказникам і податковим змінам дохідну частину державного бюджету запропоновано збільшити на понад 50 млрд гривень. Так, доходи держбюджету 2023 року передбачено в сумі 1,3 трлн гривень.

Видатки становитимуть 2,6 трлн грн, що на 66,8 млрд грн більше, ніж у проєкті Державного бюджету України на 2023 рік, представленому до першого читання. Зокрема, збільшено обсяги видатків на виплату пенсій (на 38,9 млрд грн — до 271,9 млрд грн), Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (на 16,1 млрд грн — до 35,5 млрд грн), а також на науково-технічну діяльність, пільгові кредити для внутрішньо переміщених осіб і для розвитку підприємництва.

Джерело: Урядовий портал

Кадровий семінар «Зміни законодавства — 2022»

Матеріали до теми


Отримання повістки від роботодавця: мобілізація в Україні
Керівники підприємств в Україні мають право надати повістку працівникові. Щоправда, порядок такого контролю не визначений (про це повідомляє організація з ...
Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги особам з інвалідністю
Уряд ухвалив постанову від 27 січня 2023 року № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» (далі ...
У 2023 році не провадитиметься підвищення мінімального розміру пенсії
Перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють, що після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, ...