Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 10255, яким Державній аудиторській службі України надані повноваження притягати керівників розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів, підприємств державного та комунального сектору економіки за неоприлюднення, несвоєчасне оприлюднення, оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» на Єдиному вебпорталі використання публічних коштів.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
Метою закону є вдосконалення норм Кодексу України про адміністративні правопорушення для запобігання вчиненню таких правопорушень у сфері використання публічних коштів. Водночас він усуває законодавчі прогалини, що негативно впливали на відкритість публічної інформації.
Також законом розширюються терміни накладення адміністративних стягнень судами за вчинення правопорушень у сфері публічних закупівель. Після набрання чинності закону таке стягнення може бути накладене протягом одного року з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua
«Такі зміни сприятимуть усуненню штучних перешкод, які створювали порушники для затягування судових процесів, що призводило до закриття справ в судах через завершення термінів», – зазначила Голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.
Крім того, аудитори зможуть одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств і установ інформацію, зокрема з обмеженим доступом, необхідну для виконання наданих повноважень, та персональні дані для притягнення до адміністративної відповідальності.
Джерело: Державна аудиторська служба