Рада спростила видачу паспортів для мешканців зони ООС і переселенців

Дата публікації: 13.12.2019

На ранковому засіданні 12 грудня Верховна Рада прийняла Закон щодо особливостей оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (проект № 0933).

Закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» доповнено новою статтею, яка визначає особливості оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та внутрішнім переселенцям. Паспорти тим, хто проживає на непідконтрольних територіях, оформлюватимуть в Державній міграційній службі за місцем звернення на території області.

Внутрішні переселенці можуть звернутися до ДМС за фактичним місцем проживання або перебування.

Для внесення відомостей про місце проживання до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають\проживали на неконтрольованій території Донеччини та Луганщини, або переселилися з такої зони, може використовуватися інформація з Державного реєстру виборців. Закон набуде чинності з дня, наступного за опублікуванням.