Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів чергове засідання у форматі відеоконференції, на якому розглянув низку законопроєктів, спрямованих на вдосконалення трудового законодавства, пенсійного забезпечення та соціального захисту.
Розглядаючи проєкт Закону України про внесення змін до статті 6 та статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» (реєстр. № 12010), підготовлений до розгляду у другому читанні та схвалений на засіданні Комітету 24 червня 2025 року (протокол № 213), Комітет усунув виявлені редакційні уточнення.
Спробуйте безплатний доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.
Крім того, народні депутати України – члени Комітету розглянули підготовлений до другого читання проєкт Закону України про внесення змін до Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури (реєстр. № 12278) та прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду прийняти його у другому читанні та в цілому із необхідним техніко-юридичним опрацюванням. Законопроєкт передбачає встановлення нових умов пенсійного забезпечення за вислугу років, по інвалідності працівників прокуратури, зокрема, пропонується з 1 січня 2026 року:
1) надання права на пенсію за вислугу років прокурорам за наявності вислуги років не менше 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років, після досягнення віку 65 років особами, які народилися після 1 січня 1986 року;
2) призначення та виплата пенсій за вислугу років прокурорам лише після звільнення особи з органів прокуратури;
3) призначення пенсій по інвалідності прокурорам на умовах і в порядку, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
4) щорічне з 1 березня проведення перерахунку пенсій на загальних підставах із застосуванням коефіцієнту збільшення, який визначається відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 21 99 77
Водночас члени Комітету розглянули підготовлений до другого читання проєкт Закону про ветеранське підприємництво (реєстр. № 10258) та прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду прийняти його у другому читанні та в цілому із необхідним техніко-юридичним опрацюванням. Законопроєктом передбачено визначення ветеранського підприємництва як самостійної, ініціативної, систематичної, на власний ризик господарської діяльності, що здійснюється суб’єктами ветеранського підприємництва з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Окрім зазначеного, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного та за наслідками розгляду прийняти за основу та в цілому проєкт Закону Україну про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (реєстр. № 13388), який спрямований на удосконалення положень Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» в частині процедури зупинення окремих положень колективного договору.
Наостанок члени Комітету проголосували за внесення змін до плану роботи Комітету на період тринадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Джерело: ВРУ