Роботодавець автоматично дізнається про листок непрацездатності працівника — проєкт МОЗ

Дата публікації: 16.07.2020

До кінця 2020 року обіцяють реалізувати електронні листки непрацездатності. Цієї новиною нещодавно поділився заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

МОЗ зробив черговий крок і підготував проєкт наказу «Про затвердження порядку видачі, продовження та обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність».

Тимчасову непрацездатність застрахованих осіб засвідчуватимуть листком непрацездатності, виданим з використанням засобів вебсервісу Електронного реєстру листків непрацездатності (далі — ЕРЛН).

Кожному зареєстрованому в ЕРЛН листку непрацездатності автоматично присвоять унікальний номер у випадку непрацездатності за результатами внесення даних про тимчасову непрацездатність.

Після реєстрації листка непрацездатності в ЕРЛН пацієнту (його законному представнику) за його бажанням можуть надавати належним чином засвідчене особою, що видана листок непрацездатності, повідомлення про реєстрацію листка непрацездатності у паперовій формі з зазначенням єдиного реєстраційного номеру листка непрацездатності.

Інформуватимуть пацієнта про видачу листка непрацездатності ПФУ в день реєстрації даних про тимчасову втрату працездатності в ЄРЛН через електронний кабінет застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг ПФУ, за допомогою СМС або іншими засобами телекомунікацій.

У день видачі листка непрацездатності автоматично формується та надсилається в електронний кабінет роботодавцю, який є страхувальником непрацездатної особи, відповідне повідомлення в електронній формі про видачу листка непрацездатності.