Реєструйся

Роботодавець зобов’язаний довести повідомлення співробітника про скорочення


У разі виникнення трудових спорів власник повинен мати докази, що працівник був повідомлений про скорочення за 2 місяці

Мінсоцполітики в листі № 182/06/187-15 роз’яснило, що відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 40 Кодексу законів про працю, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках змін в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Однак у випадку такого звільнення діють обмеження на звільнення окремих працівників, встановлені ст. 184 КЗпП.

Зокрема, частина 3 ст. 184 КЗпП передбачає, що звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років (до шести років — частина 6 ст. 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитину-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається.

При цьому законодавством про працю не передбачена форма та спосіб повідомлення працівника про скорочення чисельності або штату працівників. У той же час у разі виникнення трудових спорів власник повинен докази, що працівник був повідомлений про відповідний скорочення за 2 місяці.