...
Реєструйся

Роботодавцям нагадали про штрафи за порушення правил мобілізації


В Україні військовозобов’язані можуть отримати повістку від свого роботодавця  просто на робочому місці. Також Міноборони зобов’язало роботодавців проконтролювати, аби їхні працівники пішли до ТЦК і СП, — повідомляє ТСН.

Як можуть покарати роботодавців за порушення правила призову, пояснив юрист Данило Гончаренко в коментарі «РБК-Україна».

«У зв’язку з ухваленням нового закону про внесення змін до законодавства про мобілізацію, підприємства, установи та організації повинні більш активно сприяти мобілізації. Вони зобов’язані вести військовий облік працівників, видавати повістки та виконувати мобілізаційні розпорядження», – розповів фахівець.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Згідно з постановою Кабінету міністрів від 30 грудня 2022 року № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів» на роботодавця можуть накласти штраф з кількох причин:

  • ненадання переліку громадян, які підлягають приписці в ТЦК і СП;
  • прийняття на роботу призовників/військовозобов’язаних/резервістів, які не стали на військовий облік;
  • роботодавець не повідомив співробітникам те, що їх викликали до військкомату;
  • створення перешкод для відвідування збірних пунктів і призовних дільниць;
  • несвоєчасне надання низки документів і відомостей про таких осіб.

Порушення цих пунктів може обернутися покарання у вигляді фінансового стягнення. Сума, яку повинен буде заплатити роботодавець, — від 34 до 59 тис. грн.

«Прийняття на роботу або навчання здійснюється тільки після взяття працівників на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки», — наголосив Данило Гончаренко.

Нагадаємо, за постановою Кабміну, роботодавці повинні вручати повістки і доправляти працівників до ТЦК. Зокрема, передбачено обов’язок роботодавців забезпечувати інформаційний складник щодо оповіщення про мобілізацію. Протягом трьох днів роботодавець повинен прозвітувати про результат оповіщення до ТЦК.

Джерело: ТСН

Вебінар «Актуальні та перспективні зміни військового обліку: правила ведення, бронювання, відповідальність»

Матеріали до теми


Порядок призову громадян на військову службу зазнав змін
Військові частини отримали право проводити мобілізацію резервістів та військовозобов’язаних, які добровільно бажають служити під час мобілізації. Відповідні зміни до Порядку ...
Як оформити відстрочку від мобілізації по догляду та хто може це зробити?
Відстрочка від мобілізації по догляду в Україні регулюється законодавством і вимагає виконання певних вимог. Так, відстрочка від призову під час ...
Оновлений Порядок бронювання військовозобов’язаних діє з 2 жовтня
Кабінет Міністрів України своєю постановою від 1 жовтня 2024 р. №1125 оновив Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами ...