...
Реєструйся

Роз’яснення щодо надання довідки про стаж роботи


Східне міжрегіональне управління Держпраці надає роз’яснення щодо правомірності відмови керівника на усне звернення в наданні довідок про стаж роботи на підприємстві й розміру заробітної плати.

Відповідно до статті 49 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи й розміру заробітної плати.

КЗпП не визначено терміну щодо видачі довідки, тому слід керуватися статтею 20 Закону України від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян». Так, звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше як 1 місяць від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше ніж 15 днів від дня їхнього отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник установлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів.

На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від установленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають установлені законодавством пільги, розглядаються першочергово. Органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, посадові особи розглядають звернення громадян не стягуючи плати.

Тож для отримання довідок про стаж роботи й розміру заробітної плати необхідно звернутися до підприємства з письмовою заявою.

Піврічна передплата на журнал «КАДРОВИК.UA». На 2023 рік ВИГІДНА передплата на видання в комплекті (друкований журнал + електронна версія) — зі знижкою 30 %.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Матеріали до теми


Посередники з працевлаштування: які зобов’язання вони мають?
Суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб’єкти господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними ...
Чи можна атестацію за посадою вихователя врахувати для посади дефектолога?
Кваліфікаційні категорії педагогічних працівників присвоюються відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників від 09 вересня 2022 року № 805 (далі — ...
Роботодавець наполягає, щоб усі працівники отримували заробітну плату в одному банку: наскільки це правомірно?
Відповідно до статті 25 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон № 108), забороняється ...