Розрахунок лікарняних, якщо у розрахунковому періоді святкові та неробочі дні


ФСС з ТВП у листі від 25.08.2015 р № 5.2-32-1375 розглянув питання щодо застосування норм Порядку обчислення середньої заробітної плати.

Згідно з п. 3 Порядку № 1266, середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нараховано єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка по вагітності та пологах, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати (далі – поважні причини).

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Пунктом 3 Порядку № 1266 чітко визначено періоди поважних причин, які виключаються з розрахункового періоду.

Отже, святкові та неробочі дні не виключаються з розрахункового періоду, і, відповідно, з періоду, за який здійснюється виплата матеріального забезпечення.

За матеріалами HR-Лига