Розрізняймо поняття: сумісництво, суміщення посад, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, тимчасове замісництво, розширення зони обслуговування

Дата публікації: 04.07.2017

Сумісництво — виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Суміщення посад — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, встановленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) в межах робочого часу за основною роботою на одному й тому самому підприємстві за згодою працівника, якщо це економічно доцільно та не призводить до погіршення якості виконуваних обов’язків.

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку із хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

Тимчасове замісництво — виконання службових обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника із звільненням від виконання своєї роботи.

Розширення зони обслуговування (збільшення обсягу виконуваних робіт) — виконання поряд зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткового обсягу робіт за однією і тією ж професією або посадою.

Джерело: Єдина електронна система «КАДРОВИК-онлайн»

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Шановні колеги!
 
Редакція Єдиної електронної системи «КАДРОВИК-онлайн» з радістю допоможе вам вирішити непрості робочі ситуації.
Надсилайте свої запитання експертам системи і отримуйте обґрунтовані відповіді.
 
Кількість звернень упродовж терміну передплати не обмежена!
 
• Ми проти формальностей та узагальнень, і вважаємо, що тільки індивідуальний підхід до кожного користувача — запорука успішної співпраці.

• Ми не встановлюємо рівнів доступу і не ділимо передплатників на класи. Кожен клієнт «КАДРОВИК-онлайн» може користуватися системою без обмежень.
Придбати доступ