Передплати журнал

Середньоденний розмір допомоги за листками непрацездатності: як він змінився за пів року


Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за підсумками липня становить 438,54 гривні — на 37,52 грн більше, ніж у січні цього року.

Загалом із лютого розмір допомоги від Фонду соціального страхування України за один день тимчасової непрацездатності зріс на 9,4 відсотка.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу працівника й становить 50 % від середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60 % (при стажі від 3 до 5 років), 70 % (від 5 до 8 років) і 100 % (якщо стаж — понад 8 років, або за наявності пільг чи окремих норм відповідно до законодавства).

Найбільший середньоденний розмір допомоги за листками непрацездатності в липні 2022 року був у Луганській області (570,3 грн), Запорізькій області (557,4 грн) і в Києві (510,7 грн). Найменший — у Кіровоградській області (365,2 грн).

Дата фінансування допомог за листками непрацездатності прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку.

Реєструйтеся на мінікурс «Допомога по тимчасовій непрацездатності: організація процесу отримання».

Джерело: Фонд соціального страхування України

Матеріали до теми


Пенсійний фонд і Фонд соціального страхування об’єднаються
21 вересня Верховна Рада України схвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». ...