...
Реєструйся

Середня зарплата мобілізованого працівника нижча від мінімальної: чи проводити доплату?


За мобілізованими працівниками і призваними на строкову службу на підприємстві зберігається середня зарплата, сума якої на 1 січня 2017 р. менша за розмір мінімальної зарплати в Україні. Чи потрібно в такому разі починаючи з 1 січня 2017 р, доплачувати до розміру мінімальної зарплати (3200 грн)?

Консультує Мінсоцполітики: За частиною 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом підчас мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі через укладення нового контракту на проходження військової служби, підчас особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб — підприємців, де вони працювали на час призову.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» мінімальну заробітну плату з 1 січня 2017 р. установлено в розмірі 3200 грн.

Заробітна плата в розмірі, не нижчому від мінімальної заробітної плати, має нараховуватися, якщо працівник виконав місячну норму праці. Якщо норма праці не виконана, то заробітна плата, в тому числі мінімальна заробітна плата, нараховується пропорційно до виконаної норми праці.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації зберігається середня заробітна плата, розрахована з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок).

Закон не передбачає норми щодо проведення доплати до розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн), якщо нарахована середня заробітна плата нижча від розміру мінімальної заробітної плати.

Водночас слід ураховувати положення п. 10 Порядку, яким передбачено, що в разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, впродовж якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються для обчислення середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт їхнього підвищення.

Джерело: www.km.dsp.gov.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації