Реєструйся

Що таке ваучер на навчання і хто може ним скористатися?


Ваучер — це документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні у закладах освіти чи у роботодавця.

Громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер і підвищити свій професійний рівень за затвердженим Переліком професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації.

Хто може скористатися ваучером на навчання?

  • Особи віком старше за 45 років, страховий стаж яких становить не менше ніж 15 років, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку.
  • Особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення пенсійного віку, за наявності вислуги не менше ніж 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
  • Особи, звільнені з військової служби після участі в проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації, до досягнення ними пенсійного віку.
  • Внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Нагадаємо, що нещодавно перелік осіб, які мають право на отримання ваучера, доповнено категорією осіб, стосовно яких згідно із Законом України від 26 січня 2022 року № 2010-IX «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» (набирає чинності 19 листопада 2022 року) встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення.

Орім того, визначено, що в разі відсутності в особи трудової книжки (її дубліката) вона (у числі документів, які подаються для отримання ваучера) може надати відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Вигідна ціна! Великий кадровий комплект 2022 рік. Замовляйте за посиланням.

Джерело: фейсбук-сторінка Державної служби зайнятості

Матеріали до теми


Про послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам
Розпочалось надання послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин. Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу ...
Порядок проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО
Згідно з підпунктом 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), роботодавець платника податку на доходи фізичних ...
Про медогляди працівників та їхню участь у профспілках треба повідомляти через портал ПФУ
Роботодавці повинні подавати відомості щодо належності працівників до професійних спілок та до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. При цьому ...