...
Реєструйся

Що варто знати про попередні та періодичні медогляди працівників


Щороку за заявою роботодавця або його представника, за участі профспілкової організації чи уповноваженої особи працівників, органи Держпраці визначають категорії співробітників, які мають проходити медичний огляд. Відповідно, складається спеціальний акт щодо необхідності обстеження.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Зразки заяв розміщені на сайті Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці.

До заяви додаються належним чином завірений штатний розпис, протоколи лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях, які організовує роботодавець.

Інформаційний перелік лабораторій, атестованих на проведення досліджень за посиланням zt.dsp.gov.ua/hihiiena-pratsi.

Наголошуємо: відповідно до статті 169 Кодексу законів про працю України та статті 17 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний власним коштом організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Сумісникам згодом повернуть право на оплату тимчасової непрацездатності
Питання оплати листків непрацездатності для працівників, які працюють за сумісництвом, зазнало значних змін протягом останніх років. З 1 січня 2023 ...
Категорії працівників, для яких має бути обов’язковий медичний огляд
Медичний огляд – це комплекс медичних втручань, що проводяться з метою виявлення патологічних станів, захворювань і факторів ризику їх розвитку. ...