...
Реєструйся

Роботодавець має подавати звіти про медичні огляди працівників


Відомо, що 6 листопада 2022 року набрав чинності Закон України від 18 жовтня 2022 року № 2682-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та для спрощення обліку робочих місць» (далі — Закон № 2682), яким внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464).

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Частину 1 статті 17 Закону № 2464 викладено в новій редакції, відповідно до якої інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується з додержанням вимог законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних» тільки для потреб, визначених Законом № 2464 та законами з окремих видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також для моніторингу дотримання законодавства про соціальний діалог, про професійні спілки, права та гарантії їх діяльності.

Візьміть до відома та ознайомтеся! До 1 грудня потрібно подати заяву з переліком працівників, які підлягають медогляду

Наголошуємо, що відповідно до статті 169 Кодексу законів про працю України та статті 17 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний власним коштом організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Читайте також у журналі КАДРОВИК.UA за листопад 2024 року статтю: Чи можна виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки за минулі робочі роки?

Тож страхувальник подає відомості про працівника щодо належності або неналежності до осіб, які підлягають обов’язковим медоглядам згідно зі статтею 20 Закону № 2682. До того ж працівники окремих професій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, зобов’язані проходити профілактичні медичні огляди, щоб уникнути поширення інфекційних хвороб згідно зі статтею 21 Закону України від 6 квітня 2000 року № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб». Роботодавець повинен подати персоніфіковані відомості щодо медоглядів через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду у розділі «Відомості про медичний огляд працівників».

Джерело: Головне управління ПФУ в Луганській області

Кадровий форум «Зміни трудового законодавства та військового обліку — 2024. Що врахувати в роботі на 2025?»

Матеріали до теми


Щодо продовження трудових відносин із працівником зі статусом біженця за кордоном
Законодавством про працю не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, ...
Проведення атестації робочих місць за умовами праці під час воєнного стану
Атестація може проводитись і є обов’язковою для робочих місць із наявними шкідливими виробничими факторами. Проте відповідно до пункту 3.4 Методичних ...
Допомога по тимчасовій непрацездатності у разі відсторонення від роботи
У Пенсійному фонді України роз’яснили питання щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності під час відсторонення від роботи без збереження заробітної ...