...
Реєструйся

Щодо охорони праці в зимовий період пояснили у ПФУ


Виконання робіт у зимовий період потребує особливої уваги від роботодавців і працівників та вжиття всіх можливих заходів щодо запобігання випадкам травматизму на підприємстві з урахуванням сезонних факторів.

Основними факторами, які впливають на працівників, є:

  • низька температура повітря;
  • підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина);
  • сильний вітер тощо.

Основним обов’язком роботодавця є створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умов праці відповідно до вимог нормативно-правових актів.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Заходи з організації безпечних умов праці у холодний період року регулюються локальними актами підприємства — інструкціями з охорони праці за професіями і видами робіт.

Такі заходи передбачають:

  • забезпечення відповідними засобами індивідуального захисту (спеціальний одяг, взуття, рукавиці), робочим інвентарем для прибирання снігу та льоду, піском, іншими протиожеледними матеріалами;
  • проведення сезонного технічного обслуговування машин, заміну автомобільних шин на зимові, заміну мастила в агрегатах і вузлах машин на зимове, перевірку справності склоочисників тощо;
  • обладнання приміщення для обігрівання й відпочинку працівників;
  • надання працівникам спеціальних перерв для обігрівання та відпочинку, що входять до робочого часу;
  • своєчасне проведення з працівниками підприємств повторних інструктажів та навчання з питань охорони праці тощо.

Роботодавцям заборонено допускати працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки без проходження інструктажів, спеціального навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Працівники у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства мають дбати як про особисту безпеку та здоров’я, так і про безпеку та здоров’я інших працівників та оточуючих.

Для уникнення аварійних ситуацій потрібно дотримуватися таких правил безпеки:

  • дотримуватися вимог нормативно-правових актів з охорони праці та відповідних інструкцій під час експлуатації приладів і обладнання;
  • не втручатися самовільно в конструкцію виробничого обладнання;
  • проводити своєчасне технічне обслуговування, огляд, експертне обстеження машин, механізми, устаткування підвищеної небезпеки.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Під час організації робіт у зимовий період слід керуватися Законом України «Про охорону праці», Кодексом законів про працю України, Правилами охорони праці на автомобільному транспорті, Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті тощо. Вжиття заходів безпеки допоможе зберегти життя та здоров’я працівників у зимовий період.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

Календар настільний на 2025 рік

Матеріали до теми