Реєструйся

Щодо повторного отримання військового квитка


Військовий квиток — це документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.

Військовослужбовці (військовозобов’язані, резервісти) зобов’язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін і виконувати вимоги Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу».

Повторно військовий квиток може бути видано за рішенням керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (керівника відповідного підрозділу Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, заступника Голови Служби зовнішньої розвідки України, який відповідає за стан військового обліку). Щоб отримати квиток повторно, військовослужбовець чи резервіст повинен написати особистий рапорт (заяву).

У Положенні про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу визначено такі підстави для повторної видачі військового квитка:

  • непридатність військового квитка для дальшого користування, знищення військового квитка під час стихійного лиха, втрати або викрадення військового квитка;
  • зміна прізвища, імені та по батькові військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста).

Видача військового квитка у зв’язку зі зміною прізвища, імені та по батькові здійснюється на підставі одержаного військовослужбовцем (військовозобов’язаним, резервістом) нового паспорта громадянина України.

Про втрату військового квитка військовослужбовець зобов’язаний невідкладно повідомити безпосередньому командиру (начальнику) за місцем проходження військової служби, а військовозобов’язаний, резервіст — керівнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки (керівнику відповідного підрозділу Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України), у якому він перебуває на військовому обліку.

За зіпсування або недбале зберігання військового квитка, яке спричинило його втрату, військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) несе відповідальність відповідно до закону.

Оновлений курс! «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія». Реєструйтеся за посиланням.

Джерело: Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Львів)

Матеріали до теми


Строковики, чий термін служби закінчився, будуть демобілізовані — РНБОУ
Питання демобілізації українських військовослужбовців строкової служби, термін служби яких вже закінчився, обговорювалося на Ставці Верховного Головнокомандувача. Про це повідомив секретар ...
У Міноборони не підтримують запровадження бронювання для ФОПів та гіг-спеціалістів
Міноборони та Генеральний штаб Збройних Сил України не підтримали пропозиції, спрямовані на розширення категорій військовозобов’язаних громадян України для отримання ними ...