Передплати журнал

Щодо видачі копії наказу при звільненні


За працівником трудовим законодавством закріплено право розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк. Працівник письмово попереджує роботодавця про це за два тижні. Проте, якщо звільнення працівника зумовлено переїздом на інше місце проживання, трудовий договір має бути розірвано у строки, про які просить працівник.

Відповідно до вимог статті 47 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) визначено, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 КЗпП, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

З 10 червня 2021 року повноцінно запрацював Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 5 лютого 2021 року № 1217 IX.

Враховуючи зазначене, завірену належним чином копію наказу потрібно видати працівнику при звільненні за будь-якої підстави звільнення, починаючи з 10.06.2021.

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Матеріали до теми