...
Реєструйся

Скасування надбавок за ранг та щомісячних премій для державних службовців — законопроєкт від Кабміну


У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім окремих норм, які запрацюють згодом

Кабінет Міністрів України зареєстрував у ВРУ проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення проходження державної служби (№ 3748).

Передбачається виключення із структури заробітної плати державних службовців таких складових як надбавка за ранг; місячна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу (залишається тільки квартальна премія); додаткові стимулюючі виплати.

Крім того, пропонується зменшити надбавки за вислугу років на державній службі з 3% до 2% посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30% посадового окладу (зараз — 50%).

Заборонять і понад 6 місяців доплачувати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього. А якщо місце залишатиметься вакантним рік — посаду скоротять.

Але збільшити самі посадові оклади не планується, найнижчий так і залишиться на рівні двох прожиткових мінімумів. Автори законопроєкту передбачають, що його реалізація не потребує додаткового фінансування з державного чи місцевого бюджетів.

Проєктом також пропонується виключити положення щодо звільнення державного службовця із служби у разі отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності.

Схема посадових окладів на посадах державної служби на основі класифікації посад державної служби, передбачена цим законом, запроваджується поступово. Спершу, з 1 жовтня 2020 року — як експериментальний проєкт у державних органах, визначених КМУ. З 1 січня 2021 року — у міністерствах, крім Міністерства оборони, МВС та МЗС, з 1 січня 2022 року — у інших державних органах, що не мають особливостей регулювання оплати праці державних службовців встановлених спеціальним законом.

Проєкт закону передбачає запровадження можливості переведення на вищі посади державної служби в межах категорії посад та «сім’ї» посад відповідно до Каталогу типових посад державної служби протягом одного року після отримання відмінної оцінки за результатами щорічного оцінювання. Також проєкт містить положення щодо запровадження кандидатського та кадрового резерву, що формуються з кандидатів на посади державної служби, які успішно пройшли конкурсний відбір, але не визначені переможцями конкурсу, та кандидатів, які мають відкладне право на призначення на посади державної служби відповідно.

Проєктом закону пропонується посилити дисциплінарну відповідальність державних службовців за повторне вчинення дисциплінарних проступків шляхом застосування більш суворого виду стягнення (догана > неповна службова відповідність > звільнення). Також пропонується наділити суб’єкта призначення правом звільнити державного службовця у разі виявлення невідповідності працівника займаній посаді внаслідок недостатньої професійної компетентності.

Ну а контракти про проходження державної служби на період дії карантину, укладені до набрання чинності цим законом, діють до призначення на посаду державної служби особи за результатами конкурсу. Граничний строк перебування на посаді державної служби особи, призначеної шляхом добору та укладення указаного контракту, становить два місяці з дня набрання чинності цим законом.

До речі, висновок Головного науково-експертного управління апарату ВРУ передбачає, що законопроєкт потребує суттєвого доопрацювання.

Матеріали до теми


Зарплати будівельникам зростуть удвічі: нова Галузева угода
Відбулося підписання Галузевої угоди між Міністерством розвитку громад та територій України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України. ...
Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану ...
Профспілки пропонують переглянути бюджет заради зростання зарплат
СПО об’єднань профспілок поінформувало КМУ про профспілкову пропозицію щодо необхідності внесення змін до Закону до Держбюджету України «Про Державний бюджет ...
Трудові реалії під час війни: як змінився ринок праці в Україні після 2022-го
Після значного спаду, спричиненого повномасштабною війною, український ринок праці поступово відновлюється. Зростає активність роботодавців, які дедалі частіше відкривають вакансії. Водночас ...