Скорочення робочого дня для вагітних схвалено комітетом Верховної Ради


Комітет з питань охорони здоров’я підтримав законопроект про внесення змін до ст. 51 КЗпП України щодо захисту здоров’я вагітних жінок.

Проектом № 4105 пропонується доповнити ст. 51 КЗпП положенням щодо скорочення тривалості робочого часу на одну годину робочого дня із збереженням середньої заробітної плати для усіх працюючих жінок, починаючи з моменту взяття на облік по вагітності.

Члени Комітету вважають слушною законодавчу ініціативу, спрямовану на захист прав, посилення трудових гарантій, а також створення умов для здорового материнства працюючим вагітним жінкам в Україні.

Як зазначалося під час обговорення, стан здоров’я дитини значною мірою визначається станом здоров’я матері, водночас сьогодні кожна друга вагітна має відхилення у стані здоров’я (хвороби серця, нирок, судин тощо). Високими залишаються також і показники невиношування вагітності та ускладнених пологів.

Народні депутати також взяли до уваги результати дослідження з вивчення стану здоров’я вагітних та їх новонароджених дітей, що проводилося Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України в рамках наукового проекту “Сім’я та діти України”, відповідно до якого серед факторів, що призводять до порушень стану здоров’я вагітних і немовлят, провідну роль відіграють соціальні чинники: емоційна напруга, щоденна фізична та психічна перевтома, недостатність часу для відпочинку та сну тощо.

На думку членів Комітету, пропозиція авторів законопроекту щодо скорочення в обов’язковому порядку на одну годину тривалості робочого дня для працюючих вагітних жінок матиме позитивний вплив на стан їхнього здоров’я, перебіг вагітності та стан здоров’я їхніх майбутніх дітей.