Податківці надали роз’яснення щодо того, хто є платником ЄСВ у випадку трудових відносин з домашнім працівником.
Першочергово вони зазначили, що домашній працівник — це фізична особа, яка виконує домашню працю у межах трудових відносин з роботодавцем (за ст. 1732 Кодексу законів про працю України).
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
При цьому роботодавцем є фізособа, яка є одним із членів домогосподарства та з якою домашній працівник уклав трудовий договір.
Наразі відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку ЄСВ, регулює виключно Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». У абз. 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 якого платниками ЄСВ визначені роботодавці:
- фізособи, які забезпечують себе роботою самостійно;
- фізособи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) (крім використання праці домашніх працівників).
Водночас домашні працівники мають право на добровільну сплату ЄСВ (абз. 6 ч. 1 ст. 10 Закону 2464-VI).
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua
Податківці зауважили, що домашні працівники, які виконують домашню працю у межах трудових відносин, самостійно сплачують ЄСВ на засадах добровільності. Такі платники мають укладати договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Джерело: ЛІГА