...
Реєструйся

Тривалість чергування сторожів та охоронців


Фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області протягом 2015-2018 років провели 39 спеціальних розслідувань випадків смерті на виробництві, 11 з яких — спеціальні розслідування випадків смерті сторожів та охоронців.

В ході розслідування випадків смерті, спеціальна комісія в обов’язковому порядку вивчає фактичні умови праці, у тому числі наявність на робочому місці небезпечних чи шкідливих виробничих факторів та факторів важкості чи напруженості трудового процесу, які у свою чергу, пов’язані з графіком роботи. З цього приводу надаємо інформацію про тривалість чергування сторожів та охоронців, що регламентується нормативно-правовими актами.

Чергування — це перебування працівника на підприємстві у відповідності до письмового наказу (розпорядження) керівника підприємства (уповноваженої ним особи) для здійснення покладених на нього завдань, що належать до кола його посадових обов’язків за трудовим договором.

Тривалість чергування може складати не більш 24 годин (у разі цілодобового чергування). Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год. на тиждень (ст. 50 КЗпП), а згідно зі статтею 70 КЗпП тривалість щотижневого безперервного відпочинку має бути не меншою за 42 год.

При змінних роботах працівники чергуються у змінах рівномірно в порядку, встановленому Правилами внутрішнього трудового розпорядку (ст. 58 КЗпП), а тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою за подвійну тривалість часу роботи в попередній зміні (включно із часом перерви на обід).

Оскільки за умовами виробництва для охоронників та сторожів можливе недотримання встановленої щоденної або тижневої тривалості робочого часу, для них запроваджують підсумований облік робочого часу.

Вибір суб’єктом господарювання режиму праці залежить від специфіки його виробничої діяльності. Режим потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації підприємства та визначити в установленому порядку в колективному (трудовому) договорі.

Джерело: www.lg.dsp.gov.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...
Розроблено проєкт Порядку фінансування лікарняних
Пенсійний фонд України оприлюднив проєкт постанови «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням». ...
За несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві роботодавцю загрожує штраф
У разі порушення встановленого порядку повідомлення (надання інформації) центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, ...