У період здійснення підприємницької діяльності пенсіонер вважається працюючим


Пенсійний фонд надав роз’яснення

У листі № 24480/02-20 Пенсійний фонд роз’яснив нюанси виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

Нагадаємо, з 1 квітня 2015 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким, зокрема, встановлюється особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

Незалежно від факту роботи і посади, на якій працюють пенсіонери, призначена пенсія виплачується в повному обсязі інвалідам I і II груп, інвалідам війни III групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особам, на яких поширюється дія п. 3 Прикінцевих положень Закону.

Що стосується визначення працюючих пенсіонерів, то ст. 11 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, зокрема це фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований с/г податок).

Відповідно до ст. 4 Закону «Про зайнятість населення», до зайнятого населення відносяться особи, які, зокрема, забезпечують себе роботою самостійно.

Згідно з ч. 3 ст. 46 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій передбачено, що документами, які підтверджують, що особа не працює (не здійснює діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування ЄСВ), є:

— трудова книжка

— індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку

— відомості про відсутність інформації про реєстрацію підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даним.

Враховуючи це, в період здійснення підприємницької діяльності пенсіонер вважається працюючим (незалежно від факту отримання доходу).

За матеріалами Юрліги