...
Реєструйся

Удосконалено програму виплати компенсації за працевлаштування ВПО: рішення Кабміну


24 січня Кабінет Міністрів України вдосконалив програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО).

«Загалом ми маємо сім мільйонів внутрішньо переміщених осіб, для яких питання пошуку нового робочого місця є надзвичайно актуальним. Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО для Уряду залишається однією з пріоритетних у 2023 році. І цього року ми збільшили в 5 разів фінансування програми сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців, які зареєструвалися як безробітні», — пояснила Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема, згідно з унесеними змінами роботодавець отримує:

  • компенсацію витрат на оплату праці (але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом) за працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше ніж шість календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;
  • компенсацію витрат роботодавця на перепідготовку й підвищення кваліфікації осіб із числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір компенсації визначає Кабінет Міністрів України в межах вартості навчання з перепідготовки й підвищення кваліфікації.

Також установлено, що в разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості в разі звільнення працівника за власним бажанням, за угодою сторін або за ініціативи роботодавця, сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації.

Єдиний виняток — коли на його робоче місце роботодавець працевлаштував іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

У разі якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного із числа ВПО, виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Отримайте запис вебінару «Оголошення про вакансію та відмова в прийнятті на роботу».

Джерело: Міністерство економіки України

Матеріали до теми


Розмір одноразової допомоги потерпілому внаслідок випадку на виробництві
Сума одноразової допомоги потерпілому через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, який ...
Гарантії для працівника, призваного на службу в ЗСУ
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом ...
15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...