Реєструйся

Удосконалено програму виплати компенсації за працевлаштування ВПО: рішення Кабміну


24 січня Кабінет Міністрів України вдосконалив програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО).

«Загалом ми маємо сім мільйонів внутрішньо переміщених осіб, для яких питання пошуку нового робочого місця є надзвичайно актуальним. Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО для Уряду залишається однією з пріоритетних у 2023 році. І цього року ми збільшили в 5 разів фінансування програми сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців, які зареєструвалися як безробітні», — пояснила Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема, згідно з унесеними змінами роботодавець отримує:

  • компенсацію витрат на оплату праці (але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом) за працевлаштування зареєстрованих безробітних із числа ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше ніж шість календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;
  • компенсацію витрат роботодавця на перепідготовку й підвищення кваліфікації осіб із числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір компенсації визначає Кабінет Міністрів України в межах вартості навчання з перепідготовки й підвищення кваліфікації.

Також установлено, що в разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості в разі звільнення працівника за власним бажанням, за угодою сторін або за ініціативи роботодавця, сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації.

Єдиний виняток — коли на його робоче місце роботодавець працевлаштував іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

У разі якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного із числа ВПО, виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Отримайте запис вебінару «Оголошення про вакансію та відмова в прийнятті на роботу».

Джерело: Міністерство економіки України

Матеріали до теми


Пенсійний фонд України: виплата лікарняних та декретних, якщо роботодавець на окупованій території
Громадянам, які перебувають або перебували у трудових відносинах та які переселилися з тимчасово окупованих територій або з територій, де ведуться ...
Оплата комунальних послуг: на які пільги має право вдова загиблого військового
Вдова загиблого Захисника України має право на пільги, визначені статтею 15 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII ...
Фінансова підтримка ГО, які надаватимуть соцпослуги особам з інвалідністю
27 січня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю». Це ...