Міністерство фінансів України повідомило, що керівний комітет з розробки нового Митного кодексу України затвердив графік підготовки та ухвалення документа.
Перспективи щодо євроінтеграційного руху українського митного законодавства окреслив заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук під час засідання Керівного комітету з розробки нового Митного кодексу України: «Плануємо завершити розробку проєкту нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС до кінця квітня та очікуємо на його остаточне схвалення Верховною Радою у січні 2026-го».
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Розробка нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС є ключовою рекомендацією для України у Звіті щодо розширення ЄС, оприлюдненому восени минулого року. Прогрес, досягнутий до 1 вересня, увійде до звіту за 2025 рік і вплине на поточну оцінку готовності України до вступу в ЄС. Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов зазначив: «Митний кодекс — це основа Митного союзу і без відповідного митного законодавства вступ до ЄС неможливий. Тому підготовка нового Митного кодексу зараз є пріоритетом для Держмитслужби. Докладаємо усіх зусиль, щоб якнайшвидше завершити першу версію Митного кодексу і розраховуємо на початку травня почати обговорювати її з суспільством».
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Як підкреслив Томаш Міхалек, представник DG TAXUD підтвердив подальшу готовність DG TAXUD надавати технічні консультації українській стороні (зокрема, щодо термінології), експертизу розроблених документів, а також інформувати щодо поточних змін, яких зазнає Митний кодекс ЄС.
Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт EU4PFM з митних питань, відзначив прогрес у розвитку нового Митного кодексу та наголосив на наступних 3-х ключових етапах, яких очікують від української сторони:
- готовність тексту для перекладу;
- передача документу урядом до Верховної Ради України;
- очікувана дата ухвалення парламентом.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
Директор Департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко розповів, що плануються наступні етапи прийняття нового Митного кодексу:
- У квітні закінчать підготовку тексту.
- У травні розпочнуть його переклад.
- У червні перекладений проєкт Митного кодексу буде передано для оцінки експертам DG TAXUD.
- До парламенту планується передати законопроєкт до 31 серпня.
Олександр Москаленко додає: «У жовтні будемо просити народних депутатів прийняти його за основу, після чого розпочнеться підготовка до 2-го читання, щоб у січні 2026 новий Митний кодекс був готовий до прийняття як закон. Після цього будемо очікувати оцінку ЄС — уже як прийнятого закону. У цей час працюватимемо над підзаконними актами. Наша мета — щоб у 2027 році в Україні повністю запрацювало митне законодавство, відповідне законодавству ЄС. Ми готові до такого амбітного підходу». Такий таймлайн затверджено рішенням Керівного комітету з підготовки нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС.
Джерело: Мінфін