...
Реєструйся

Уроки Чорнобиля


Сьогодні світ згадує події 31-річної давності. Чергова річниця трагедії на Чорнобильській атомній станції змушує людство озиратись назад і з пересторогою дивитися вперед.

Впродовж десятиліть, що минули з часу трагедії, ми багато чого усвідомили та зрозуміли.

Світ кардинально змінився. Нині для нас Хіросіма та Чорнобиль стоять на одному рівні. Третього ядерного вибуху планета може не витримати. Головний урок Чорнобиля: ядерна енергетика – це не іграшка. В дитячих руках молодого людства ця іграшка нанесла шкоди половині Європи. У руках дорослих маніяків вона може стати останнім, що побачить світ.

Ми все ще вчимося, виконуємо домашні завдання, продиктовані суворим вчителем – Чорнобилем. Окрім безпечної експлуатації об’єктів ядерної енергетики, людство вчиться поводженню з радіоактивними відходами. Ніхто не знімав з нас відповідальності за  екологічно безпечний стан в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення;  радіаційний захист населення та екологічне оздоровлення забруднених територій; комплексне медико­санітарне забезпечення громадян, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Людина розумна вже перестала називати себе вінцем творіння. І головний урок засвоїла: ми відповідаємо за світ, який оточує нас і який ми залишимо у спадок дітям та онукам.

Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»

Видання для кадровиків