Уряд затвердить новий Порядок перевірок інспекторами праці

Дата публікації: 22.08.2019

У порядок денний засідання Уряду на 21 серпня 2019 року включили проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Доповідач —  Міністр соціальної політики.

Первинна редакція проекту розроблена та оприлюднена Держпраці ще 16 травня 2019 року. Однак на сайті Держпраці вказали, що 8 серпня 2019 року проект було оновлено. Тож, схоже, саме його презентували і, цілком можливо, що й прийняли на Урядовому засіданні.

Нагадаємо: попередню Постанову № 295, якою було затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, суд скасував із 14 травня 2019 року.

У розробленому Держпраці проекті залишається держконтроль за додержанням законодавства про працю у формі інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань. Маємо й норму, яка передбачає право інспектора праці, зокрема, самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, де використовують найману працю.

Що ж буде в остаточній версії Порядку контролю за додержанням законодавства про працю,    наразі невідомо. Стежимо за повідомленнями Уряду та Мінсоцполітики разом із Держпраці.