Передплати журнал

Урядом схвалено проєкт закону, яким забезпечується право громадян на якісні та безпечні соціальні послуги


Кабінетом Міністрів України схвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження дозвільних процедур та контролю у сфері надання соціальних послуг», який розроблено на виконання завдання, визначеного пунктом 4 доручення Прем’єр-міністра України від 4 лютого 2021 року № 3726/1/1-21 до Указу Президента України від 29 січня 2021 року № 30 «Про деякі заходи щодо забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги».

Відповідно до Закону України від 17 січня 2019 року № 2671-VIII «Про соціальні послуги» (далі — Закон № 2671) надавачі соціальних послуг повинні відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, встановленим Урядом, та бути включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. Відповідні вимоги до надавачів соціальних послуг вводяться в дію з 1 січня 2024 року.

Водночас за результатами перевірок діяльності надавачів соціальних послуг було виявлено, що суб’єкти господарювання не надають інформації про свою діяльність для включення їх до Реєстру надавачів соціальних послуг і працюють з порушенням вимог чинного законодавства.

Зокрема, проєктом закону пропонується внести зміни до 3 законів (Кодексу цивільного захисту України, Закону № 2671, Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), що передбачають:

— встановлення вимог до діяльності суб’єктів господарювання, які надають соціальні послуги, на рівні закону;

— подання суб’єктами господарювання, які надають соціальні послуги, декларації провадження господарської діяльності у сфері соціальних послуг, якою суб’єкт господарювання повідомляє Національну соціальну сервісну службу про відповідність умов провадження ним господарської діяльності вимогам законодавства. Суб’єкт господарювання шляхом подання декларації засвідчує набуття права на провадження господарської діяльності у сфері соціальних послуг, інформація про яку вноситься до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;

— здійснення державного контролю за діяльністю надавачів соціальних послуг;

— встановлення повноважень центрального органу виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері надання соціальних послуг (Нацсоцслужба).

Джерело: https://www.msp.gov.ua

Матеріали до теми


Працевлаштування патронатним вихователем
Патронатний вихователь — це вид тимчасової зайнятості, оскільки здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного ...
Грошова допомога від Естонської ради у справах біженців
Естонська рада у справах біженців виплачуватиме грошову допомогу громадянам України, які постраждали від війни. Пріоритет надається найбільш вразливим категоріям населення. ...