Передплати журнал

Установи НАМН зможуть безплатно надавати медичні послуги учасникам війни й постраждалим із пораненнями


16 серпня під час засідання Уряду прийнято зміни до проєкту постанови Кабінету Міністрів України № 181 щодо посилення соціального захисту учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та всіх категорій постраждалих із вогнепальними пораненнями, отриманими внаслідок військової агресії російської федерації проти України.

Відповідні зміни, ініціатором яких було Міністерство фінансів України, дозволяють восьми установам Національної академії медичних наук (далі — НАМН) надавати амбулаторні й діагностичні послуги коштом державного бюджету, тобто безплатно для вищезазначеної категорії пацієнтів.

Розширення можливостей доступу населення до спеціалізованої медичної допомоги особливо важливо в умовах проведення бойових дій на території країни.

Згідно з постановою Уряду від 3 березня 2021 року № 181 «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук» (далі — Постанова № 181) у восьми установах НАМН надання спеціалізованої (дороговартісної) медичної допомоги фінансується за новим механізмом, а саме держава сплачує за конкретно надану в таких установах послугу, а для пацієнта вона є безплатною.

Інші медичні послуги, які не передбачені затвердженою Постановою № 181, дотепер мали право надавати за кошти юридичних і фізичних осіб як платні. Йдеться про більшість амбулаторних і діагностичних послуг.

Відтепер ці послуги стануть безплатними й доступнішими для тих, хто їх потребує.

Джерело: Урядовий портал

ТОП-30 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


МОЗ інформує, що медики, які працюють на ТОТ, продовжують отримувати українську зарплату
Медики, які працюють на тимчасово окупованих територіях України (далі — ТОТ), продовжують отримувати українську заробітну плату. За словами заступника міністра ...
Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...