...
Реєструйся

В Україні пропонують змінити порядок надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами


Група з 70 нардепів зареєструвала у парламенті законопроєкт № 9271 від 04 травня 2023 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами».

Так, у статті 179 КЗпП та статті 17 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» має з’явитися норма, за якою за бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань, частина відпустки тривалістю 70 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з дня пологів). При цьому загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів (140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

Порядок надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Окрім того, у Законі України від 28 лютого 1991 року № 796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» хочуть закріпити, що надання жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустки по вагітності і родах тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до родів, з оплатою в розмірі повного заробітку незалежно від страхового стажу та місця роботи. За бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань, частина відпустки тривалістю 90 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з дня пологів).

У разі ухвалення цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як прийняти на роботу працівника на період відпустки для догляду за дитиною? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Відеокурс «Відпустки працівникам, які мають дітей»

Матеріали до теми