Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкти № 3843 «Про суд присяжних» та № 3844 «Про судоустрій».
Зазначимо, що це пакет важливих проєктів законів, де зафіксовано порядок реєстрації кандидатів у присяжні, зокрема: їх підготовка до участі у судовому процесі; етапність поширення юрисдикції суду присяжних на різні категорії справ; оптимальна кількість основних та запасних присяжних для розгляду справи та їхні повноваження; обов’язковість вердикту суду присяжних, статус присяжних; порядок відбору присяжних тощо.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977
Документом, зокрема, передбачено, що:
- вердикт присяжних про винуватість особи вважається прийнятим, якщо за нього проголосують щонайменше 7 з 8 присяжних;
- бути присяжним – громадянський обов’язок, вік присяжних – від 21 року;
- присяжним надаються гарантії недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді;
- присяжний отримає винагороду на рівні посадового окладу судді місцевого суду, також відшкодовуються витрати на проїзд, наймання житла та добові.
Читайте також: Судова справа: за неоновлення даних — штраф, хоча військовозобов’язаний оновив їх через Резерв+ і звертався до ТЦК із заявою
Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, введення інституту присяжних у судочинство України як форми безпосередньо участі народу передбачено статтею 124 Конституції України.
При цьому значна частина громадян пов’язує свої сподівання на правдиве вирішення своєї долі саме народними представниками суду присяжних, а не суддями як носіями державної влади.
Джерело: сайт Верховної Ради України