В якому розмірі посадовцям місцевих рад виплачують допомогу на оздоровлення у 2020 році


Мінекономіки та НАДС не дійдуть згоди в цьому питанні

Посадовим особам місцевого самоврядування при наданні щорічної відпустки гарантовано виплачують допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Це закріплено у статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 7 червня 2001 року № 2493-III (далі — № 2493).

При цьому згідно з підпунктом 3 пункту 2 постанови КМУ від 9 березня 2006 року № 268 керівникам органів місцевого самоврядування надано право у межах затвердженого фонду оплати праці виплачувати працівникам допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної зарплати працівника.

Це одна й та сама допомога, виплата якої у розмірі посадового окладу є обов’язковою (гарантованою Законом). Проте за наявності коштів цю допомогу можуть виплатити у розмірі, що не перевищує середньомісячної зарплати працівника.

Читайте також: Щорічні відпустки: мінімальна і максимальна тривалість, підстави, строки, графік, категорії працівників

Такої позиції притримується Мінекономіки у листі від 6 червня 2020 року № 3511-06/22904-09. Саме до нього перейшла сфера трудового регулювання від Мінсоцполітики.

Однак НАДС у листі від 23 квітня 2020 року № 3242/13-20 уважає, що при наданні посадовій особі органу місцевого самоврядування щорічної відпустки виплачують допомогу у розмірі, передбаченому статтею 21 Закону № 2493-III. Пояснює цю позицію агентство тим, що у разі існування суперечності між актами, прийнятими різними за місцем в ієрархічній структурі органами, тоді застосовують той акт, що має більшу юридичну силу.

Матеріали до теми


Військовий стан та пільговий стаж роботи для працівників
Чи зараховується пільговий стаж роботи для працівників у разі неритмічної роботи підприємства чи організації в умовах військового стану? Так, пільговий ...
Роботодавцям розширено програму допомоги по частковому безробіттю
Починаючи із 7 травня 2022 року діє Закон України від 21.04.2022 р. № 2220-ІХ, який спрощує процедури реєстрації безробітних та надання ...