Військовий облік жінок лише за згодою: повідомлення Генштабу


Генеральним штабом Збройних Сил України опрацьовано пропозиції щодо внесення змін до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених із відповідними військово-обліковими спеціальностями, після здобуття яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Зазначений Перелік затверджений наказом Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних та Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями» (зі змінами відповідно до наказу Міністерства оборони України від 7 лютого 2022 року № 35 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313»).

Наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінок, які мають спеціальності та/або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуть на військовий облік військовозобов’язаних.

Водночас проведення загальної мобілізації під час війни з Російською Федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1 % жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. Наразі у Збройних Силах залишається потреба в жінках-фахівцях із медицини, радіотехніки та харчових технологій.

На сьогодні в державі не існує гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Тому Головне управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацювало пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також запропоновано розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Проходьте навчання на онлайн-мінікурсі «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія».

Джерело: Офіційна сторінка Генерального штабу ЗСУ у фейсбуці

Матеріали до теми


Аграрії звертаються з проханням про розширення можливості бронювання працівників
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до Міністерства економіки України з проханням ініціювати зміни до законодавства й розширити можливості для ...
ФССУ інформує, що прийом у Марганецькому відділенні тимчасово зупинений
Унаслідок масованого обстрілу реактивними снарядами з тимчасово окупованої території 10 серпня 2022 року було пошкоджено приміщення Марганецького відділення управління виконавчої ...