...
Реєструйся

Влада Львівщини просить розширити перелік професій, за які платитимуть додації роботодавцю за працевлаштування випускника


Студенти заявляють про проблеми з працевлаштування після закінчення навчання. Влада Львівщини просить уряд розширити перелік професій, за якими держава сплачує дотації роботодавцю, що працевлаштував випускника.  

У листі до віце-прем’єра Бориса Колесникова обласна влада просить виділити кошти на виплату дотацій за працевлаштування випускників, як це передбачено законом. А ще – розширити перелік дотаційних професій.

Президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович в інтерв’ю Deutche Welle сказав, що проблема працевлаштування є дуже гострою, а закладений у законі механізм підтримки з працевлаштування реально не спрацьовує. Цього року постановою Кабміну передбачено 10 мільйонів гривень на виплати дотацій для роботодавців, але в умовах кризи – це віртуальне виділення, каже Ігнатович. До того ж, на його думку, одними дотаціями працедавця нині не зацікавиш.

Законом передбачено лише вісім професій і три спеціальності, за якими можна отримати дотації, практично всі вони робітничі, задля заохочення роботодавців одних дотацій мало, слід ще передбачити пільги, переконаний Ігнатович: „Тим, хто бере на роботу випускника, нехай буде податкова пільга, хоча б на один-два місяці. Ці речі можна передбачити у податковому кодексі. Тоді проблему буде легше вирішити”.

Водночас, він вважає, що треба відмовитися від практики обов’язкової подачі довідки про працевлаштування до вищого навчального закладу, що нині вимагають для звіту перед КРУ. Більшість таких довідок є фіктивними, каже Ігнатович.

Понад 40 відсотків від загальної кількості безробітних на Львівщині – молодь до 35 років. У Львівському регіональному центрі зайнятості повідомили, що частково проблема з працевлаштуванням молоді існує, але центр активно працює з роботодавцями, а дотації сплачують з Фонду соціального страхування.

Джерело: golosua.com