...
Реєструйся

Внесено зміни до порядку компенсації ЄСВ роботодавцям, які створюють робочі місця


ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 06.06.2018 р. № 459 “Про внесення змін до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” вніс зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого власною постановою від 13.03.2013 р. № 153.

Нагадаємо, що порядок розроблено на основі ч. 3 ст. 24 Закону України “Про зайнятість населення” від 05.07.2012 р. № 5067-VI, відповідно до якої роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня зарплати, щомісяця за рахунок коштів Держбюджету, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 % суми нарахованого ЄСВ.

Відповідно до внесених змін, для отримання компенсації роботодавці подають довідку про виконання роботодавцем умов компенсації до Центру зайнятості (раніше – до Пенсійного фонду України).

Так от, сьогодні таку довідку подають органу ПФУ, у якому роботодавець перебуває на обліку як платник ЄСВ. Із набранням чинності змінами таку довідку потрібно буде надавати. Центр зайнятості не пізніше ніж через 5 робочих днів із дня надходження довідки надсилає територіальному органу Держпраці звернення стосовно підтвердження зазначеної в ній інформації.

Згідно з Порядком № 153 (у редакції до 13.06.2018 року) роботодавець втрачає право на компенсацію в разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці. Постановою № 459 уточнено, що для підтвердження фактіввідсутності зменшення штатної чисельності працівників і фонду оплати праці середньооблікова кількість штатних працівників і розмір фонду оплати праці за місяць, у якому перевіряються такі факти, порівнюються із середнім значенням середньооблікової кількості штатних працівників та середнім значенням фонду оплати праці за 12 місяців, що передують місяцю перевірки показників, відповідно.

Постанова набрала чинності з 13.06.2018 року.

Джерело: chp.com.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Ухвалена ініціатива Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців ...
У Комітеті з питань соціальної політики відбулося обговорення стану адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС
Повідомляємо, що 9 квітня 2024 року під головуванням заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту ...