Внутрішньо переміщені особи можуть отримати лікарняний, звернувшись до будь-якого лікаря первинної медичної допомоги


Медзаклади продовжують оформлювати лікарняні листи під час війни. Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Щоб отримати лікарняний в умовах воєнного стану, потрібно звернутися за медичною допомогою до лікаря, пояснили у МОЗ. Якщо будуть об’єктивні підстави, медик сформує відповідний медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я.

Не потрібно окремо звертатися до лікаря первинної медичної допомоги, якщо медичну допомогу надавав лікар вузької спеціалізації, або заключати для цього декларацію із сімейним лікарем. Оформлений лікарем медичний висновок направляється до електронного реєстру листків непрацездатності.

Якщо людина не застрахована, листки непрацездатності в електронному реєстрі не формуються. А документом, який підтверджує факт тимчасової непрацездатності, є медичний висновок, сформований лікарем.

Якщо немає технічної можливості сформувати електронний лікарняний, лікар може відкрити лікарняний у паперовій формі.

Внутрішньо переміщені особи також можуть отримати лікарняний, пояснили у МОЗ.

“Якщо ви змушені були переїхати в інше місце, можете звернутися до будь-якого лікаря первинки і отримати допомогу та за потреби оформити лікарняний лист”, — йдеться у роз’ясненні від МОЗ.

Джерело: МОЗ України

Матеріали до теми


Право на безоплатну вторинну правову допомогу: розширено коло осіб
Розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 3 травня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України ...
Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Продовження загальної мобілізації
У Верховній Раді Президент зареєстрував законопроєкт «Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку проведення загальної мобілізації”» № 7390 від ...