За ініціативи уряду понад 100 представників громадських організацій, бізнес-середовища, державних органів та міжнародного співтовариства шукали відповіді на виклики, що стоять на шляху успішного впровадження реформи державного управління.
Захід, що відбувся 3 березня у форматі «світового кафе» (технологія розмови у відкритій атмосфері, що дозволяє залучити у процес обговорення колективний інтелект), розпочав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який наголосив на пріоритетності реформи державного управління, нагадав присутнім про ключові її елементи та закликав громадськість і професійне середовище активно долучатися до впровадження реформи заради системних змін та успішного розвитку України.
Мета заходу — залучити представників громадськості та експертів до пошуку відповідей на виклики, що стоять на шляху успішного впровадження реформи державного управління, зокрема, у питаннях трансформації міністерств, підвищення ефективності процесів прийняття урядових рішень, залучення на державну службу висококваліфікованих фахівців, які мають стати агентами змін.
Реформа державного управління спрямована на формування ефективної системи управління державою, що здатна реагувати на сучасні виклики, реалізовувати цілісну державну політику в інтересах всіх громадян та забезпечувати розвиток країни.
У 2016 році закладено потужну основу для впровадження реформи: схвалено Стратегію реформування; створено координаційні структури для ефективної взаємодії всіх ключових сторін, що задіяні в реалізації реформи; підписано Фінансову угоду з ЄС, яка забезпечила фінансову підтримку для її впровадження; почав діяти новий закон «Про державну службу»; проведено більше 100 відкритих конкурсів на посади вищого корпусу державної служби; у Секретаріаті Кабінету Міністрів запрацювали підрозділи, що займаються реалізацією Стратегії. Наразі розпочалася технічна фаза імплементації реформи, координувати яку доручено міністру Кабінету Міністрів Олександру Саєнку.
За результатами зустрічі було напрацьовано низку пропозицій щодо подолання «вузьких місць» реформи та виявлено волонтерів, які готові допомагати Уряду у її впровадженні.
«Ми вдячні кожному учаснику цього заходу, який погодився витратити свій час на те, щоб допомогти Уряду побачити нові можливості для вирішення проблем, що стримують побудову ефективного урядування в нашій країні. Ми вітатимемо кожного бажаючого підтримати нас у подоланні цього виклику і приєднатися до команди реформи державного управління та Секретаріату Кабінету Міністрів як її пілотного проекту», — зазначив з цього приводу Олександр Саєнко.
Захід відбувся за підтримки громадянської платформи «Нова Країна» та проекту «EDGE», що фінансується урядом Канади.
Джерело: Урядовий портал