Використання печатки в документах добровільне?


На засіданні Кабінету Міністрів України було погоджено проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами–підприємцями». Документ врегульовує питання добровільного застосування печатки і приводить у відповідність дію інших нормативно-правових актів, в яких все ще значиться, що печатка обов’язкова. 

Так, проєктом закону пропонується виключити вимогу про необхідність цього реквізиту:

  • у копіях рішень виборних органів організацій роботодавців щодо створення відповідних об’єднань;
  • в ощадних сертифікатах банків.

Нагадаємо, на сьогоднішній день діє норма, за якою суб’єкти господарювання самостійно визначаються, чи потрібні їм печатки. Водночас, існує низка законів, в яких використання цього реквізиту в документах обов’язкове.

Повне скасування обов’язку ставити печатки дозволить спростити ведення бізнесу, усунувши зайві бюрократичні процедури.

Джерело: Урядовий портал

ТОП-50 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


Інформація про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин як підстава для перевірки
Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № ...