Передплати журнал

Використання результатів атестації при докорінній зміні характеру праці


Працівники ремонтної служби підприємства під час атестації робочих місць за умовами праці виконували роботи безпосередньо в цеху, в умовах діючого виробництва. Під час воєнного стану основне виробництво зупинене, тому ремонтний персонал здійснює ремонт устаткування, яке не працює. Чи можливо в такому випадку використовувати результати проведеної атестації?

Згідно з п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. У разі докорінної зміни умов і характеру праці проводиться позачергова атестація.

У даному випадку після зупинки основного виробництва в повітрі робочої зони відсутні шкідливі хімічні речовини, які мали місце в умовах перебігу технічного процесу, також зміняться й інші показники виробничого середовища – мікроклімат, шум тощо. Тобто має місце докорінна зміна характеру праці, що вимагає проведення позачергової атестації робочих місць. Після її проведення можлива зміна істотних умов праці – розмірів доплат за умови праці, інших пільг.

Відповідно до частини 2 ст. 3 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», норми част. 3 ст. 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються. Таким чином, працівники можуть бути попереджені про зміну істотних умов праці одразу після прийняття роботодавцем відповідного рішення про таку зміну, але не пізніше допуску до роботи зі зміненими умовами праці.

Джерело: Головне управління Держпраці у Запорізькій області

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...