Як оплачується лікарняний у період відпустки по догляду за дитиною?


У разі тимчасової непрацездатності застрахованої особи, яка працює в режимі неповного робочого часу в період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, листок непрацездатності оплачується на загальних підставах, зазначив ФСС з ТВП у листі № 04-30-3449.

Надано роз’яснення, що у випадку, якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і не працює (не отримує заробітну плату), то у разі її тимчасової непрацездатності листок непрацездатності не видається.

Жінці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого дня (тижня), отримує заробітну плату, з якої сплачуються внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у разі її тимчасової непрацездатності листок непрацездатності видається відповідно до вимог Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

Пунктом 2 статті 35 Закону № 2240 визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).