...
Реєструйся

Як оплачують працю сумісників в закладах освіти на час карантину — пояснює МОН


МОН у черговому своєму листі, пов’язаному з карантином у закладах освіти, звернув увагу на оплату праці сумісників.

В міністерстві приходять до висновків, що:

1. Сумісництво передбачає виконання працівником основної роботи (в цьому ж або іншому закладі), то збереження середнього заробітку, яке гарантоване працівникам відповідно до ст. 113 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) за час простою не з вини працівника, здійснюють лише за основним місцем роботи працівника.

2. Якщо сумісник є вчителем і виконує під час карантину іншу організаційно-педагогічну роботу, тоді оплата його праці здійснюється з розрахунку зарплати, встановленої при тарифікації. Тут відсилають до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15 квітня 1993 року № 102.

3. Особи, які здійснюють педагогічну роботу з погодинною оплатою та в обсязі не більше 240 годин на рік, що не вважається сумісництвом, отримують зарплату за фактично відпрацьований та облікований закладом загальної середньої освіти робочий час в межах тижневого навантаження.

4. Допоміжно-обслуговуючий персонал закладів загальної середньої освіти, які працюють за сумісництвом і виконують свої трудові обов’язки (прибирання, опалення) отримують зарплату відповідно до умов оплати праці, які встановлені у трудових договорах.

Натомість у листах МОН від 17 березня 2020 року № 1/9-162 та від 13 березня 2020 року № 1/9-161 про сумісників не згадували. І згадували ту ж ст. 113 КЗпП для усіх без винятку працівників закладів освіти і науки в умовах карантину.

Також вказували, що оплата праці усім працівникам (педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам) закладів і установ освіти, навчання у яких призупинено на період карантину, здійснюють в розмірі середньої зарплати, а тих педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюють за тарифікацією, із розрахунку зарплати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Про аналогічні гарантії для всіх працівників, а не лише для тих, хто працює за основним місцем роботи, йдеться і у листі МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 17 березня 2020 року № 1/9-162, 02-5/202.

Матеріали до теми


Зарплати будівельникам зростуть удвічі: нова Галузева угода
Відбулося підписання Галузевої угоди між Міністерством розвитку громад та територій України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України. ...
Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану ...
Профспілки пропонують переглянути бюджет заради зростання зарплат
СПО об’єднань профспілок поінформувало КМУ про профспілкову пропозицію щодо необхідності внесення змін до Закону до Держбюджету України «Про Державний бюджет ...
Трудові реалії під час війни: як змінився ринок праці в Україні після 2022-го
Після значного спаду, спричиненого повномасштабною війною, український ринок праці поступово відновлюється. Зростає активність роботодавців, які дедалі частіше відкривають вакансії. Водночас ...