Як працівникові влаштуватись на нову роботу, якщо він не звільнений з попередньої?


Як працівнику, який не звільнився з попереднього місця роботи через те, що підприємство зруйноване, влаштуватись на офіційну роботу?

Працівник, який залишив робоче місце у зв’язку із бойовими діями і не встиг звільнитися, може направити своєму роботодавцеві заяву про звільнення за допомогою засобів зв’язку (за можливості).

Якщо ж це не можливо, працівник може працевлаштуватися до іншого роботодавця за сумісництвом. Або ж, відповідно до пункту 3-1 частини другої статті 16 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» повідомити страхувальника про визначення особою такого місця роботи як основного згідно з поданою нею заявою (до її відкликання).

Джерело: Управління Держпраці у Полтавській області

Матеріали до теми


Звільнення тимчасових працівників при виході на роботу постійного працівника з декрету
Особливістю оформлення строкових трудових договорів такого роду є те, що оформляється такий договір на період декрету основної співробітниці, і що ...
Як діяти роботодавцю, якщо він не може подати до органів ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу?
Держпраці у листі від 28.03.2022 р. № 1340/4/4.1-зв-22 роз’яснила, як діяти роботодавцю, якщо через війну із незалежних від нього обставин, ...