...
Реєструйся

Як в Україні враховуватимуть страховий стаж, набутий за кордоном


З 2025 року українці зможуть враховувати закордонний страховий стаж для пенсії в Україні, незалежно від угод з іншими країнами. Закордонний стаж враховуватиметься лише за наявності документів, що підтверджують роботу за кордоном.

Який стаж враховуватимуть для призначення пенсії

Уряд ухвалив постанову від 16 травня 2025 року № 562, яка дозволила включати страховий стаж, набутий українцями за кордоном, до загального стажу. У 2025 році закордонний стаж теж враховуватимуть для призначення пенсії за віком в Україні.

Раніше для призначення пенсії враховувався стаж, набутий в Україні. Винятком були лише ті країни, з якими Україна мала угоди щодо врахування стажів. Але після рішення уряду, набутий за кордоном стаж включать у загальний, незалежно від того, чи є така угода, розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

«Ця норма – дуже важлива. Виходячи з того, що сьогодні значна частина українців працює за кордоном, ми сподіваємося на їхнє повернення в Україну, а їхній період роботи за кордоном буде враховуватися в стаж для призначення пенсії в майбутньому», — наголосила Марчак.

Таким чином, якщо людина пропрацювала 27 років в Україні і ще 5 за кордоном, то раніше вона б часто не мала права на пенсію за віком. Тепер вона зможе включити закордонний стаж до стажу в Україні і мати право на пенсію за віком.

Закордонний стаж буде враховуватися в загальний лише при наявності у людини документів, які підтверджують її роботу за кордоном.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Який страховий стаж потрібен у 2025 році для пенсії за віком

Вік виходу на пенсію в Україні залежить від тривалості страхового стажу. У 2025 році для призначення пенсії за віком необхідно мати:

  • в 60 років – не менше 32 років стажу,
  • в 63 роки – від 22 до 32 років стажу;
  • в 65 років – від 22 до 15 років стажу.

Тривалість страхового стажу напряму впливає на розмір майбутньої пенсії. Що довше людина сплачує страхові внески і що більший їхній розмір, то більшу пенсію вона зможе отримувати.

Джерело: Мінсоцполітики

Книга обліку щорічних і додаткових відпусток працівників

Матеріали до теми


З 2026 року — більше можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю
З 1 січня 2026 року набудуть чинності зміни до законодавства, які розробило Мінсоцполітики. Нововведення суттєво змінять підхід до зайнятості людей ...
До 1 жовтня всім отримувачам соцвиплат належить пройти ідентифікацію в ПФУ
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11 червня 2025 року № 695 «Деякі питання надання окремих видів державної соціальної ...
Мінсоцполітики розпочало тестування нового виду допомоги для отримувачів соціальних виплат
Міністерство соціальної політики працює над тим, щоб зробити соціальні виплати ще більш зручними та цифровізованими. Важливо, аби їх оформлення не ...