...
Реєструйся

Як в Україні враховуватимуть страховий стаж, набутий за кордоном


З 2025 року українці зможуть враховувати закордонний страховий стаж для пенсії в Україні, незалежно від угод з іншими країнами. Закордонний стаж враховуватиметься лише за наявності документів, що підтверджують роботу за кордоном.

Який стаж враховуватимуть для призначення пенсії

Уряд ухвалив постанову від 16 травня 2025 року № 562, яка дозволила включати страховий стаж, набутий українцями за кордоном, до загального стажу. У 2025 році закордонний стаж теж враховуватимуть для призначення пенсії за віком в Україні.

Раніше для призначення пенсії враховувався стаж, набутий в Україні. Винятком були лише ті країни, з якими Україна мала угоди щодо врахування стажів. Але після рішення уряду, набутий за кордоном стаж включать у загальний, незалежно від того, чи є така угода, розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

«Ця норма – дуже важлива. Виходячи з того, що сьогодні значна частина українців працює за кордоном, ми сподіваємося на їхнє повернення в Україну, а їхній період роботи за кордоном буде враховуватися в стаж для призначення пенсії в майбутньому», — наголосила Марчак.

Таким чином, якщо людина пропрацювала 27 років в Україні і ще 5 за кордоном, то раніше вона б часто не мала права на пенсію за віком. Тепер вона зможе включити закордонний стаж до стажу в Україні і мати право на пенсію за віком.

Закордонний стаж буде враховуватися в загальний лише при наявності у людини документів, які підтверджують її роботу за кордоном.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Який страховий стаж потрібен у 2025 році для пенсії за віком

Вік виходу на пенсію в Україні залежить від тривалості страхового стажу. У 2025 році для призначення пенсії за віком необхідно мати:

  • в 60 років – не менше 32 років стажу,
  • в 63 роки – від 22 до 32 років стажу;
  • в 65 років – від 22 до 15 років стажу.

Тривалість страхового стажу напряму впливає на розмір майбутньої пенсії. Що довше людина сплачує страхові внески і що більший їхній розмір, то більшу пенсію вона зможе отримувати.

Джерело: Мінсоцполітики

Книга обліку щорічних і додаткових відпусток працівників

Матеріали до теми


Підписано Закон: чіткіші правила призупинення трудових договорів і комунікації під час воєнного стану
Закон передбачає, що максимальний строк призупинення дії трудового договору за ініціативою однієї із сторін – не більше ніж 90 календарних ...
Міносвіти винесло на обговорення зміни до порядку підвищення кваліфікації педагогів
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт нормативно-правового акта «Про внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних ...
Уряд розширює можливості для працевлаштування людей з інвалідністю
Кабінет Міністрів вдосконалює систему сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Також розширюється можливість використання коштів ...