...
Реєструйся

Як відобразити у звітності переведення сумісника на основне місце роботи


У деяких страхувальників виникають питання стосовно відображення переведення сумісника на основне місце роботи у додатку 5 об’єднаного звіту.

Пунктом 12 частини 1 статті 1 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що основне місце роботи – це місце роботи, на якому працівник працює на підставі укладеного трудового договору та визначене ним як основне згідно з поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на її підставі.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Також пунктом 3-1 частини 2 статті 16 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що застрахована особа зобов’язана повідомляти страхувальника, в якого особа працює за основним місцем роботи, про визначення особою такого місця роботи як основного згідно з поданою нею заявою (до її відкликання).

Порядок заповнення та подання податковими агентами у 2025 році Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4 (далі – Порядок).

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Відповідно до Порядку графа 12 у додатку 5 – зазначається (1 – так, 0 – ні) у разі переведення, призначення застрахованої особи на іншу посаду або роботу, переміщення до іншого підрозділу.

Отже, переведення із сумісництва на основне місце роботи або навпаки Порядком не передбачено.

Тому для правильного відображення в Реєстрі застрахованих осіб необхідно в додатку 5 зазначити дату закінчення трудових відносин за категорією особи 2 (найманий працівник без трудової книжки) у одному рядку та у наступному ‒ відобразити дату початку за категорією 1 (найманий працівник з трудовою книжкою).

Джерело: Головне управління ПФУ в Луганській області

Суміщення та інші види додаткових робіт. Спецвипуск № 2, 2024

Матеріали до теми


Сумісникам згодом повернуть право на оплату тимчасової непрацездатності
Питання оплати листків непрацездатності для працівників, які працюють за сумісництвом, зазнало значних змін протягом останніх років. З 1 січня 2023 ...
Суміщення та сумісництво: що потрібно знати публічним службовцям
Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснило публічним службовцям питання щодо суміщення та сумісництва. Публічна служба передбачає низку обмежень, зокрема ...