...
Реєструйся

Як визначаються добові витрати на відрядження?


Сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку

Згідно з пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 НК до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізособи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більше 0,2 розміру мінімальної зарплати в розрахунку за кожний календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон — не вище 0,75 розміру мінімальної зарплати в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження.

Про це нагадала ДФС в листі № 24839/10 / 28-10-06-11.

Кабміном окремо визначаються граничні норми добових для відрядження членів екіпажів суден / інших транспортних засобів або суми, що спрямовуються на харчування таких членів екіпажів замість добових, якщо такі судна (інші транспортні засоби):

– здійснюють комерційну, промислову, науково-пошукову чи риболовецьку діяльність за межами територіальних вод України;

– виконують міжнародні рейси для провадження навігаційної діяльності чи перевезення пасажирів або вантажів за плату за межами повітряного або митного кордону України;

– використовуються для проведення аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних робіт за межами митного кордону або територіальних вод України.

Суми та склад витрат на відрядження держслужбовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються Кабінетом Міністрів.

Сума добових визначається у разі відрядження:

– у межах України та країн, в’їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи (дозволу на в’їзд), — згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;

– у країни, в’їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в’їзд), — згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Держприкордонслужби в закордонному паспорті або документі, що його замінює.

За відсутності зазначених підтверджуючих документів, наказу або відміток уповноваженої службової особи Держприкордонслужби у паспорті або документі, що його замінює, сума добових включається до оподатковуваного доходу платника податку.

Враховуючи викладене, протягом 2015 року, з метою визначення добових витрат, які не будуть включатися до оподатковуваного доходу платника податку, використовується розмір мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2015 року.

При цьому сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку і, відповідно, відображається в податковому розрахунку за ф. 1 ДФ як додаткове благо.

Сайт “ЮРЛІГА”