...
Реєструйся

Яка дата вважається днем звернення за призначенням пенсії?


Відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначення пенсії за віком здійснюється автоматично або за зверненням особи (на підставі заяви).

Якщо заява про призначення пенсії подається через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або засобами порталу «Дія», днем звернення за призначенням пенсії вважається дата її реєстрації на вебпорталі Фонду або засобами Порталу Дія.

Правові наслідки рішення КСУ для педагогів-пенсіонерів — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

У разі якщо до заяви про призначення пенсії, поданої через вебпортал електронних послуг Фонду або засобами порталу «Дія», додані не всі необхідні документи, орган Фонду письмово повідомляє про це заявника через електронний кабінет користувача.

Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність надати додаткові документи, то днем звернення за призначенням пенсії вважається дата реєстрації заяви на вебпорталі Фонду або засобами Порталу Дія.

У трудовій книжці неправильно зазначено по батькові працівника: як внести виправлення? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Судово-юридична газета

Передплата

Матеріали до теми


Добровільні внески до ПФУ особою, що тимчасово проживає за кордоном: яка мінімальна сума?
ЗАПИТАННЯ Українець, що працював в Україні, але через війну виїхав за кордон і втратив роботу та якому до пенсії залишилось ...