...
Реєструйся

Яка відповідальність за порушення законодавства про охорону праці?


Закон України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» передбачає кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та матеріальну відповідальність у разі порушення законодавства про охорону праці.

За порушення законодавства про охорону праці та невиконання приписів посадових осіб органів виконавчої влади з нагляду за охороною праці юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю, притягаються органами виконавчої влади з нагляду за охороною праці до сплати штрафу в порядку, встановленому законом.

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Сплата штрафу не звільняє юридичну або фізичну особу, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, від усунення виявлених порушень у визначені строки.

Максимальний розмір штрафу не може перевищувати п’яти відсотків середньомісячного фонду заробітної плати за попередній рік юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Крім відшкодування шкоди працівникам (внаслідок нещасного випадку чи професійного захворювання), роботодавець повністю відшкодовує збитки іншим підприємствам, громадянам і державі на загальних підставах у зв’язку з заподіянням шкоди при порушенні вимог охорони праці.

Джерело: Державна служба України з питань праці


РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ

Експерти журналу КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні різних видів документів, серед яких: накази, заяви, розпорядження, положення, штатний розпис, колективний договір тощо.

  • Індивідуальний підхід.
  • Стислі строки виконання.
  • Доступна ціна.

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Роботодавцям нагадали про заборону дискримінації ВІЛ-інфікованих працівників
Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як ...
Наслідки мобінгу для роботодавця та працівників
Систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі ...
За експлуатацію дитячої праці роботодавця можуть заґратувати на 10 років
В Україні примусова праця, зокрема використання дитячої праці, перебуває під забороною. Відповідно до Кримінального кодексу України експлуатація праці дітей карається ...